piątek, 22 marca 2013

Peter Fortiter

Peter Fortiter
ur. 1 listopada 1995r.
Dusza Królewicza Hektora
Runa: Perdo
Runiczny Kamień Serca: Ametyst
Drzewo Życia: Tojad
Energia Żywiołu: Woda


Peter - imię oznacza niezłomny jak skała.
Fortiter - dzielnie

"Peter to młody gentelman, wychowany w kulcie ogromnego szacunku dla kobiet i osób starszych. Pasjonat historii i wszystkiego co jest z nią związane. Kocha czytać.

Jako dziecko trzymał się raczej na uboczu, jako nastolatek starał się trzymać z dala od kłopotów i jako pierwszy wyciągał z tarapatów przyjaciół. Zawsze opiekował się Mayą.

Gdy okazało się, że Maya ma Bratnią Duszą Andromachy, a on Hectora, Peter każdego dnia dbał, by dziewczyna odnalazła swoje „ja” i nabrała pewności siebie. Maya uwielbia w chłopaku to, że czuje się przy nim jak królowa, że dzięki jego wytrwałości i czułej opiece uwierzyła w siebie, stała się silną i znającą swoją wartość kobietą.

Peter to krótkowłosy blondyn o niebieskich oczach. Szczupły o wysportowanej sylwetce. Dużo czasu spędza w towarzystwie swojego dziadka, od którego uczy się wszystkiego co związane jest z Bractwem.

Jest miły, uprzejmy, sympatyczny i bardzo koleżeński. Arthur i David bardzo szanują Petera jako człowieka i swojego przyjaciela. I nawet troszeczkę mu zazdroszczą, że jako jedyny z ich grona, cierpliwie poczekał na swoją ukochaną, nie wdając się w żadne romanse.

Moim skromnym zdaniem Peter jest miły i chyba każda dziewczyna chciałaby mieć takiego chłopaka przy swoim boku."
Autorem charakterystyki jest Kornelia Paulina Nowakowska .


Wspomnienia Petera z Wyspy Zapomnienia

Peter urodził się 1 listopada 1995 w Sun City. 

1 listopada to Samhain najważniejsze celtyckie święto, którego nazwa oznacza koniec lata. Związane było z zakończeniem żniw i roku wg kalendarza celtyckiego (współcześnie umownie 31 października / 1 listopada).
Wierzono, że w noc wigilii Samhain duchy osób, które zmarły w trakcie minionego roku oraz tych, które się jeszcze nie narodziły, zstępowały na ziemię w poszukiwaniu żywych, by w nich zamieszkać przez okres następnego roku. Celtowie gasili wszelkie ogniska, kaganki i pochodnie, żeby ich domy wyglądały na zimne i niegościnne, a poza domem wystawiali żywność dla duchów. Sami ubierali się w stare, podarte ubrania i chodzili po wsiach udając brudnych włóczęgów, dzięki czemu miał ich nie zechcieć żaden duch. 

Runą urodzeniową Petera jest Perdo. To runa narodzin - przypomina otwartą Berkannan i symbolizuje macicę (albo drogi rodne kobiety jako takie). 
Perdro to także symbol studni Mimira. Wypicie wody z tej studni dawało mądrość całego świata. 
Perdro może więc symbolizować wiedzę tajemną, zakrytą przed nami, wiedzę o przyszłości i przeznaczeniu. Wiedzę tą możemy uzyskać rzucając runy albo uzyskując przepowiednię od osoby parającej się wróżbiarstwem. 

Przekaz runy:
Korzystaj z dnia dzisiejszego i ciesz się na jutrzejszy. Nie opieraj się wyzwaniom na twojej drodze. Ciesz się z bliskimi ci osobami.                                         Kamieniem Petera jest ametyst.Ametyst symbolizuje czystość duchową.
Jest symbolem władzy i szczęścia. Kamień ten stymuluje duchowy rozwój.
Ametyst pod poduszką sprawia również, że nie budzimy się z tzw. "ciężką głową". 
Wzmacnia intuicję, sprzyja metamorfozom, samorealizacji i ułatwia odnajdywanie w sobie ukrytych talentów.
Pomaga przełamywać schematy myślowe, obdarza siłą twórczego myślenia i poprawia koncentrację dlatego więc nadaje się znakomicie do medytacji.
 


Nie zawsze odpowiednikiem drzewa życia członków Bractwa są drzewa. Mimo, że ogólnie przyjęło się, że nazwa to Drzewa Życia. W przypadku Petera jego "drzewem życia"  jest Tojad. 
Roślina ta powstała ze śliny psa Cerbera, gdy Herakles wykonywał jedno ze swoich zadań. 
Sok z tojadu był wykorzystywany w magii, później robiono zeń miłosne napoje.

  • W starożytności wykorzystywany był jako zabójcza trucizna, w Europie w okresie renesansu był najczęściej stosowaną trucizną. W średniowieczu używano go do zatruwania strzał i mieczy.
  • Ludowa nazwa tojadu nawiązująca do jego trujących właściwości to "mordownik", zaś Pliniusz Starszy, również nawiązując do jego trujących własności nazywa go "arszenikiem roślinnym".
  • Inna nazwa ludowa tojadu to Pantofelki Matki Boskiej. Według porzekadła roślina ta użyczyła swoich intensywnie szafirowych płatków na pantofle dla Maryi, gdy zdarła trzewiki uciekając z Dzieciątkiem Jezus i ze św. Józefem do Egiptu.
  • Tojadem otruto podobno Arystotelesa, zaś według Dioskurydesa jad tojadu jest tak silny, że zabija skorpiony.

Energią Żywioły Petera jest woda:

"– Energia Wody wyraża głębokie uczucia, intuicję, harmonię, czułość i opiekuńczość – mówił pan Wu, a Arthur z szerokim uśmiechem na twarzy prostował się coraz bardziej na leżaku. Pozostali patrzyli wesoło na przyjaciela. – Uczy poddania się i akceptowania zmian, natomiast jej ciemny biegun to przede wszystkim bierność i lenistwo, nadwrażliwość i przesada emocjonalna.
– Ciemna strona pasuje jak ulał – zauważyła złośliwie Maya, patrząc na Arthura. Chłopak zerknął na nią złowieszczo.
– No, leniwy jesteś bardzo – wtrąciła poważnie Lidia, a ten popatrzył na nią błagalnie.
– Powinnaś mnie chwalić – szepnął grzecznie, a dziewczyna spojrzała pobłażliwie na chłopaka.
– A co, gdy brakuje Wody? – zapytał Peter.
– Kiedy jej brakuje, człowiek nie umie odprężyć się i zrelaksować, nie umie okazywać i przeżywać głębokich uczuć. Jest jak pustynia, oparty wyłącznie na reakcjach na zewnętrzne doznania. Staje się obojętny i chłodny – wyjaśnił Chińczyk."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz